ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2024

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ελληνικού Συνδέσμου Υποβρυχίων προσκαλεί τα τακτικά μέλη του στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση του Ελληνικού Συνδέσμου Υποβρυχίων βάση των άρθρων  8ο (β, γ), 9ο ,10ο και 13ο  του καταστατικού την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 11:00 στην αίθουσα Ρήγας Φεραίος του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών στην Αθήνα και επί των  οδών  Λεωφόρος Βασιλίσσης Σοφίας & Ριζάρη 2-4.

Θέμα ημερήσιας διάταξης Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου και Ελεγκτικής Επιτροπής.

Έναρξη Αρχαιρεσιών 11:30

Πέρας  Αρχαιρεσιών  14:00

Σε περίπτωση μη απαρτίας των μελών του Ελληνικού Συνδέσμου Υποβρυχίων η ¨Έκτακτη Επαναληπτική Γενική Συνέλευση τακτικών μελών του Ελληνικού Συνδέσμου Υποβρυχίων  θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 11:00 στην ίδια τοποθεσία και ώρα .

Με βάση το άρθρο 13 του καταστατικού, οι υποψηφιότητες τόσο για το Διοικητικό Συμβούλιο όσο και για την Ελεγκτική Επιτροπή υποβάλλονται εγγράφως από τους ενδιαφερόμενους μέχρι μια εβδομάδα το πολύ προ της ημερομηνίας διεξαγωγής των αρχαιρεσιών , με την διευκρίνιση είτε «Για το Δ.Σ.» είτε «Για την Ε.Ε.» και αποστέλλονται στα γραφεία του συλλόγου μας ή με ηλεκτρονική αποστολή του εγγράφου στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του συνδέσμου μας helsubassociation@yahoo.gr   το αργότερο έως την Κυριακή 08 Σεπτεμβρίου 2024.

Υπενθυμίζεται ότι Δικαίωμα ψήφου έχουν τα μέλη τα οποία έχουν τακτοποιήσει τις οικονομικές τους υποχρεώσεις για τα έτη 2023 και 2024.(η τακτοποίηση μπορεί να γίνει και την ημέρα των αρχαιρεσιών)

Καταληκτική ημερομηνία για αίτηση εγγραφής ή (διαζ) επανεγγραφής νέου μέλους στον Ελληνικό Σύνδεσμο Υποβρυχίων  η Δευτέρα 09 Σεπτεμβρίου 2024

Τα μέλη με οικονομικές εκκρεμότητες έχουν ειδοποιηθούν ατομικά μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ώστε να προβούν σε τακτοποίηση εφόσον το επιθυμούν.

Αναρτήθηκε απο την γραμματεία Ελληνικού Συνδέσμου Υποβρυχίων την Τρίτη 06 Αυγούστου 2024

Ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να κατεβάσετε την αίτηση υποψηφιότητας

ΔΣ ή (ΔΙΑΖ ) Ελεγκτικής Επιτροπής.